Piknik-WTZ Czernichów

27 maja podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z Czernichowa odwiedzili nas, by wspólnie bawić się na corocznym festynie. Szkolne Koło Wolontariatu oraz uczestnicy Kursu Animatora zorganizowali zabawy: była kolorowa chusta animacyjna, tańce, malowanie twarzy i tatuaże, kręcenie balonów i bańki mydlane. Wolontariusze zaprosili także gości do udziału w improwizowanym teatrzyku – wystawiliśmy wspólnie „Rzepkę” Tuwima. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji [zdjęcia]

Warsztaty z fotografii analogowej

29 kwietnia odbyła się kolejna edycja warsztatów fotografii analogowej. Tym razem nasi młodzi adepci uczyli się obsługi starych aparatów, światłomierza, wykonywania sesji zdjęciowej, a następnie wywoływania kliszy do negatywu. Warsztaty poprowadził nasz absolwent, student 5 roku historii na Uniwersytecie Jagiellońskim, Piotr Wygoda. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotował p. Andrzej Myrdko [zdjęcia]

Droga Światła

22 kwietnia na alejkach CERN 2000 odbyła się Droga Światła, podczas której mogliśmy być świadkami inscenizacji ukazujących zmartwychwstanie Chrystusa oraz Jego spotkania z uczniami. Wydarzenie zostało przygotowane przez naszą młodzież pod kierunkiem ks. Macieja Mroczka CM. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowała Weronika Gregorczyk [zdjęcia]

Pożegnanie maturzystów w internacie

22 kwietnia na terenie internatu odbyło się tradycyjne pożegnanie tegorocznych maturzystów, koordynowane przez p. Kierownik Joannę Kwiecień. Po wzruszającym przemówieniu przewodniczącej SI – Kamili Kumorowskiej, głos zabrał Ksiądz Dyrektor, dziękując młodzieży za wspólne cztery lata i życząc sukcesów w dorosłym życiu. Następnie wychowawcy poszczególnych domków wręczyli dyplomy oraz upominki wyróżniającym się kulturą osobistą i zaangażowaniem w życie internatowe wychowankom. Zwieńczeniem wydarzenia było zakopanie kapsuły z pamiątkami i zasadzenie drzewka. W tym roku zasadzono morwę białą – drzewo będące symbolem mądrości i rozwagi, cierpliwości, długowieczności i zdrowia oraz mądrych decyzji, czego na zakończenie życzyła przyszłym absolwentom opiekunka SI Katarzyna Nowak.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowała Emilka Kępa [zdjęcia]

Radosny Dzień Otwarty

W dniu 18 kwietnia 2026 roku odbył się w naszym Liceum Dzień Otwarty. Licznie przybyłym Gościom pokazaliśmy nasze atuty dydaktyczne w klasopracowniach, imponującą i nowoczesną infrastrukturę sportową, urokliwą stołówkę, romantyczną bibliotekę oraz pomieszczenia mieszkalne w przytulnych domkach internatowych.
Nasza młodzież przez kilka godzin oprowadzała po całym Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000”, służąc pełną informacją o szkolnej oraz internatowego codzienności, szansach i wyzwaniach z jakimi wiąże się przynależność do Piekarskiej Wspólnoty. 
Centralnym punktem wydarzenia była prezentacja oferty edukacyjnej i pozalekcyjnej Liceum oraz artystyczne występy naszych Uczniów. 
Mamy nadzieję, że nasz Dzień Otwarty pokazał szacownym Gościom, że Liceum im. Josephine Gebert jest atrakcyjną dydaktyczną przystanią, która gwarantuje dobrą jakość nauczania i bezpieczne środowisko rówieśnicze, w którym można się spokojnie rozwinąć intelektualnie, fizycznie, społecznie i duchowo. 
Bardzo dziękujemy Wszystkim przybyłym za możliwość spędzenia wspólnie sobotniego południa. Zapraszamy do Piekar!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowała Urszula Wolska [zdjęcia]

Drużynowe Biegi Przełajowe

Dnia 16 kwietnia w Skawinie odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe, w których nasza licealna kadra dziewcząt i chłopców, pod opieką profesor Moniki Łoś-Janczur i profesora Grzegorza Grzywy zajęła I miejsce, uzyskując awans do etapu wojewódzkiego!!! 

Dziewczęta w składzie: Maria Filipek 3f, Kamila Kumorowska 2b, Marysia Latocha 2e, Asia Sarniak 1d, Natalia Nosal 2b, Asia Gołąb 3b i Lilka Ziemba 2b jako rezerwowa, walczyły do końca – biegnąc i kibicując na najwyższym poziomie. 

Chłopcy pokazali wszystkim na co ich stać. W składzie: Karol Małysa 3c, Szymon Fajto 1d, Tomasz Galarowicz 1e, Przemek Dudała 2d, Michał Kubiak 2d, Daniel Sojka 3f, zaprezentowali się od najlepszej strony.

Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowała Katedra Wychowania Fizycznego. [zdjęcia]

Spotkanie z mieszkańcami DPS

16 kwietnia w auli naszej szkoły odbyło się wyjątkowe spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Zatorze. Wydarzenie trwało od godz. 11:30 do 15:00 i było pełne ciepła, rozmów oraz wspólnie spędzonego czasu. Nasi Szacowni Goście wnieśli ze sobą mnóstwo radości i niezwykłych historii, a młodzież z ogromnym zaangażowaniem włączyła się w organizację tego dnia.

W przygotowanie i przebieg spotkania aktywnie zaangażowały się klasy 1A, 2E i 3A wraz z Wychowawcami: Panią prof. Agnieszką Bułaj, Panią prof. Katarzyną Kisiel oraz Panią prof. Alicją Gąsior. To był piękny czas integracji międzypokoleniowej – pełen uśmiechu, życzliwości, tańca i dobrej energii. Wszyscy świetnie się bawili, a to spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowały: Hania Grabarczuk i Weronika Gregorczyk [zdjęcia]

Konferencja naukowa „Zmęczony Umysł”

15 kwietnia w auli naszego LO odbyła się konferencja naukowa, która poruszyła tematy istotne dla współczesnych rodzin i pedagogów. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu finansowym oraz osobistej obecności Wójta Gminy Liszki, p. Wojciecha Starowicza, który objął konferencję swoją uwagą, podkreślając, jak kluczowe dla naszej lokalnej społeczności jest dbanie o dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania wysłuchaliśmy dwóch wartościowych prelekcji, które rzuciły światło na różne aspekty kondycji ludzkiego umysłu:
Pan Tomasz Gubała – „Żyj z sensem”
Pani Bogna Białecka – „Jak Tik-Tok i sztuczna inteligencja niszczy mózgi naszych dzieci”.

Serdecznie dziękujemy ks. Dyrektorowi Zygmuntowi Robertowi Berdychowskiemu CM oraz Dyrektorowi Dominikowi Karczowi za gościnność i możliwość poznania potencjału „Radosnej Nowiny.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowała Hania Hościło [zdjęcia]

Stypendium naukowe dla Ksawerego Pawlika

Z ogromną dumą i radością informujemy, że nasz uczeń Ksawery Pawlik otrzymał stypendium naukowe za szczególne osiągnięcia w nauce w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego finansowanego ze środków własnych Województwa Małopolskiego w roku szkolnym 2025/2026. To wyjątkowe wyróżnienie jest dowodem ciężkiej pracy, systematyczności oraz ogromnego zaangażowania Ksawerego w rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nieustającej motywacji oraz realizacji wszystkich ambitnych planów!