Finał Festiwalu im. ks. Siemaszki

10 III 2022 r.

Uczniowie naszego liceum wzięli udział w XVII Finale Festiwalu im. ks. K. Siemaszki organizowanym przez Fundację im. ks. Kazimierza Siemaszki oraz Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000 w Piekarach. Swoje zdolności zaprezentowali w sześciu kategoriach: literatura, muzyka, taniec, teatr, fotografia, a także w konkursie wiedzy o życiu i działalności ks. Kazimierza Siemaszki.
Hasłem tegorocznego festiwalu były słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”.

W poszczególnych kategoriach jury przyznało łącznie 17 nagród. Wśród nagrodzonych uczniów w kategorii  taniec, nagrody otrzymali: Estera Jamróz (wyróżnienie), Maja Pokrzywińska (nagroda główna), w kategorii muzyka: Aleksandra Chochół (nagroda główna), Anna Koper (wyróżnienie), Julia Wójcik, Daria Nowak (wyróżnienie),  kategoria literatura: Tymoteusz Jezutek (nagroda główna), Gabriela Marszalik (wyróżnienie), Szymon Bajer (wyróżnienie), kategoria fotografia: Kinga Ciupak (nagroda główna), Inga Siwek (wyróżnienie), Kinga Woźniak (wyróżnienie), kategoria wiedza o życiu i dziele ks. K. Siemaszki: Kacper Salomon (I miejsce), Jakub Lalik (II miejsce), Jan Berny (III miejsce) , kategoria teatr:   M. Dekert, K. Ciupak, W. Jania, A. Majka, G, Marszalik, J. Musiał, K. Pietrzko, N. Siwek (nagroda główna), Norbert Grzyb (wyróżnienie), Tymoteusz Jezutek (wyróżnienie). Nagrody zostały ufundowane przez Fundację im. ks. Siemaszki w Piekarach oraz Gminę Liszki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji [zdjęcia]. Autorzy zdjęć: Jan Pyrek i Andrzej Myrdko