Dzień Liczby PI

14 marca 2022

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Liczby Pi zostały podzielone na dwie części. Uczniowie grali w podchody matematyczne. Była to zabawa polegająca na rozwiązywaniu zadań na czas. Jej celem było utworzeniu kodu do szafki, w której ukryta została niespodzianka. Najszybciej z problemem uporała się klasa 3cp. 21 marca odbyła się kulminacyjna część naszego świętowania. Na auli miał miejsce krótki wykład dotyczący liczby Pi poprowadzony przez członków Koła Matematycznego. W oparciu o informacje uzyskane podczas wykładu uczniowie rozegrali kolejną konkurencję, którą była gra oparta na aplikacji Kahoot. Każda klasa została również poproszona o wykonanie i zaprezentowanie nakryć głowy, które nawiązywałyby do bohaterki dnia. Najbardziej ekscytującą częścią tego dnia była recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Każda klasa była reprezentowana przez jednego uczestnika. Mistrzynią recytacji została Maja Pokrzywińska z klasy 3bp, która powiedziała z pamięci aż 1382 cyfry i w ten sposób ustanowiła kolejny rekord szkoły. Zwycięzcami całego turnieju zostali uczniowie klasy 3bp.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotował Jan Pyrek [zdjęcia]