Konkurs Sleeveface

Konkurs Sleeveface – schowaj się za książkę

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs fotograficzny pt. Sleeveface – schowaj się za książkę, promujący książki i czytelnictwo w niekonwencjonalny sposób.

Sleeveface – to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała, lub inaczej wkomponowanie książki w adekwatne do okładki otoczenie. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne połączenie fotografowanej osoby z postacią i tłem z okładki.

Zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii sleeveface. Zdjęcia nie mogły być efektem montażu komputerowego.

Jury w składzie p. Katarzyna Borowiec, p. Aleksandra Starowicz oraz p. Maria Zielińska wyłoniło zwycięzców konkursu.

I miejsce – ex aequo Gabriela Marszalik i Oliwier Wójcik

II miejsce – Justyna Legut

III miejsce – ex aequo Katarzyna Woźniak i Anna Dejwor

 

Zwycięzcom gratulujemy!

Jednocześnie informujemy, że jury postanowiło nagrodzić wszystkich autorów fotografii wysłanych na konkurs. Nagrody i dyplomy będzie można odebrać w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji [zdjęcia]

 

Organizatorzy: Aleksandra Starowicz i Katarzyna Borowiec