Spotkanie z o. Miszą z Ukrainy

Misza

W dniu 04.12.2014r odbyła się Msza św., a następnie spotkanie z udziałem o. Miszy Romaniv OP, który przyjechał do nas z Fastowa, z Ukrainy. O. Misza prowadzi w Fastowie Dom św. Marcina de Porres, przeznaczony dla dzieci ulicy i dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, a także kuchnię dla ubogich.

Na spotkaniu poruszone zostały tematy związane zarówno z działalnością Domu św. Marcina, jak i obecną sytuacją polityczną na Ukrainie. Warto tutaj podkreślić, że w ostatnich latach uczniowie naszej szkoły wyjeżdżali do Fastowa na wolontariat i organizowali różne akcje związane z pomocą dla dzieci z tego Domu. Każdy uczestnik spotkania otrzymał kalendarz na nowy rok ze zdjęciami ilustrującymi życie Domu św. Marcina. (Tekst i zdjęcia: p. Agnieszka Budziak)