Wieczór Mikołajkowy w Piekarach

mikolaj

Dnia 5 grudnia 2014r. w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach odbył się Wieczór Mikołajkowy dla dzieci uczęszczających na zajęcia pozaszkolne odbywające się przy Fundacji im. Ks. Siemaszki.

W przygotowanie imprezy włączyło się 40 wolontariuszy – uczniów liceum w Piekarach, którzy pod okiem Pani Agnieszki Budziak i Moniki Sondej przygotowali pełną niespodzianek zabawę dla prawie 200 dzieci. Ten niezwykły wieczór rozpoczął się występem Zespołu Tanecznego „Polunyczka” („Truskaweczka” ) ze Lwowa a zaraz po nim swoje umiejętności zaprezentowała Grupa Teatralna działająca pod kierunkiem Pani Agnieszki Budziak przy Fundacji im. Ks. Siemaszki, która swoim występem wprowadziła wszystkich w mikołajkowy nastrój. Widownia oglądała przedstawienie z ogromnym zainteresowaniem. Po występach przyszedł czas na zabawę
i przygotowanie prezentów dla Mikołaja, który obchodził swoje imieniny. Dzieci zatem zabrały się do pracy: ozdabiały pierniczki upieczone wcześniej przez wolontariuszy, dekorowały tron dla Św. Mikołaja, wykonywały łańcuchy dla reniferów, kolorowały portrety Św. Mikołaja – jednym słowem świetnie się bawiły. Wreszcie przyszła długo oczekiwana chwila, Św. Mikołaj wjechał na saniach ciągnięty przez renifery, zanim jednak rozdał prezenty, dzieci przekazały Św. Mikołajowi upominki, które przygotowały specjalnie dla niego. Wśród wielu z nich był występ Zespołu Tanecznego „Chochliki”, który podarował Mikołajowi taniec i piosenkę – dzieci zatańczyły „Krakowiaka”
i zaśpiewały „Jak długo na Wawelu”. Po podarowaniu upominków Mikołajowi, dzieci także zostały obdarowane przez niego prezentami – radości było co niemiara.

Podczas całej imprezy przy pracowni plastycznej odbywał się kiermasz świąteczny przygotowany przez Panią Dorotę Brewczyńską a rodzice mogli chwilę odetchnąć przy herbacie
i ciasteczkach. Tego wieczoru nie zabrakło z nami ważnych gości i gospodarzy: pojawił się wśród nas nowo wybrany Wójt Gminy Liszki Pan Paweł Miś, a Fundację reprezentowali Ks. Dariusz Dobbek
i Ks. Bronisław Sieńczak. Jak co roku ten niezwykły Wieczór Mikołajkowy upłynął nam w miłej
i serdecznej atmosferze, był też okazją do podsumowania IV Wojewódzkiego Turnieju Tańców Polskich w formie towarzyskiej „O czapkę św. Mikołaja”, który odbył się 15 listopada 2014 r. na Hali sportowo-widowiskowej w Liszkach.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Wieczoru Mikołajkowego dla dzieci: Pani Agnieszce Budziak, Pani Monice Sondej, Pani Dorocie Brewczyńskiej, Pani Annie Kruczek oraz wszystkim wolontariuszom – uczniom liceum, bez których pomocy przeprowadzenie imprezy byłoby nie możliwe.

Mikołajkowych niespodzianek ciąg dalszy – 6 grudnia 2014 r. Zespół Taneczny „Chochliki” zaprosił swoich przyjaciół z Ukrainy ponownie do Piekar. Tego wieczoru dzieci wspólnie tańczyły
i integrowały się przy muzyce. Razem śmiały się i cieszyły ze wspólnego spotkania. Oby możliwość takich spotkań była częstsza. (Autor zdjęć: Marek Ławniczak)