Konkurs Eurowizji

Kolejny szkolny Konkurs Eurowizji za nami! Tegoroczna edycja odbyła się 21 lutego pod hasłem: „And I think to myself what a wonderful world….” Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach – taniec i śpiew. W tej podróży poprzez kontynenty, która okazała się prawdziwą ucztą dla zmysłów, zwycięzcami zostali:

W kategorii taniec:

1 miejsce ex-aequo – klasa 3D (samba de Janeiro) i 1F (kankan)

2 miejsce – klasa 2B – bollywood dance

3 miejsce – klasa 2D – Jerusalema dance

W kategorii śpiew:

1 miejsce ex-aequo – klasa 3E (F. Sinatra: New York, New York) i 1A (Shakira: Waka Waka)

2 miejsce – nie przyznano

3 miejsce ex aequo – klasa 1C (Cotton Eye Joe) i 1B (C. Scott: You are the reason)

 

Koncert poprowadzili fantastyczni konferansjerzy: Ola z 3E, Emilka, Norbert i Józek (4B), a konkurs rozpoczął cudowny walc angielski w wykonaniu Izy i Adama. Na zakończenie podziwialiśmy występ członków naszego szkolnego chóru opracowany przez panią prof. Joannę Kwiecień. Całości dopełniła cudowna scenografia autorstwa pani prof. Anny Nogieć. Poziom tegorocznej Eurowizji był tak wysoki, że jury chętnie nagrodziłoby wszystkich występujących. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji [zdjęcia]