Turniej Humanistyczny

Dnia 20. 06. 2022 r. odbył się Pierwszy Tolkienowski Turniej Humanistyczny. Na jeden dzień nasza szkoła zamieniła się w Śródziemie i zapełniła rasami z tolkienowskiego uniwersum: Elfami, Krasnoludami, Trollami, Orkami, Wargami, Entami i Wielkimi Pająkami. Rasy rywalizowały ze sobą w kilku konkurencjach: najlepsze przebranie, quiz wiedzy o twórczości Tolkiena, rzut plecakiem Sama Gumgee, Kręciołka czyli Szalona Teściowa Aragorna, Atak Pluszowych Orków, Ognista Sztafeta Morii oraz Chwyć Orła za Jajko. W rywalizacji najlepsze okazały się rasy Hobbitów (IIc), za nimi uplasowały się Krasnoludy (IIIb) a na trzecim miejscu znalazły się Elfy (czyli IIIa). Pierścień Golluma nie został wprawdzie odnaleziony, za to zwycięzcy zostali obsypani górą słodkości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowała Kinga Ciupak [zdjęcia]