Akademia z okazji Dnia Niepodległości

Dnia 8 listopada odbyła się Akademia szkolna z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości w 1918 roku. Nieokrągłą datę postanowiliśmy uczcić koncertem podkreślającym fakt, że my Polacy stanowimy wspólnotę nie tylko w sensie polityczno – historycznym ale też podobnie odczuwamy radość, tęsknotę, dumę i smutek. Scenariusz akademii zawierał projekcję krótkiego filmu dokumentalnego z podkładem muzycznym tworzonym na żywo, oraz wykonanie utworów znanych i cenionych polskich artystów. Usłyszeliśmy piosenki; Grażyny Gołaszewskiej (wyk. Marcin Zawora), Zbigniewa Wodeckiego (wyk. Marcin Zawora, Antoni Piętak), Edyty Gepert (wyk. Anna Barczyk, Anna Koper), Krzysztofa Klenczona (wyk. Estera Jamrów). Uzupełnieniem występu był polonez Szopena zagrany przez Marię Człowiekowską i utwór z filmu Miasto 44 pod tytułem Miasto (wyk. Jagoda Miśko, Antoni Piętak).

Tłem dla naszych szkolnych artystów były animowane obrazy Stanisława Wyspiańskiego i Jacka Malczewskiego (wyk. Oliwia Bugajska i Konrad Mizera).
Akademię przygotowała klasa 1cp wraz z wychowawcą prof. Dominikiem Karcz.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowała Marta Stępniewska [zdjęcia]