Program obchodów Jubileuszu 15-lecia „Radosnej Nowiny 2000”

 „Ta Nowina idzie w świat!”

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy,
Drodzy Absolwenci i Uczniowie LO w „Radosnej Nowinie 2000”!

Rok 2016 jest szczególny  dla wszystkich, których losy związane są z Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach. 25 lat temu w Krakowie powstała Fundacja im. Ks. Siemaszki – organizacja, która wznowiła zapoczątkowane przez ks. Siemaszkę dzieło pomocy młodzieży. Kluczową rolę w tym wydarzeniu odegrał wielki i dobry człowiek, jakim był zmarły 21 lipca ks. dr Bronisław Sieńczak. To głównie dzięki jego staraniom w 2001 roku uroczyście otwarto i poświęcono Centrum w Piekarach, a już rok później, 1 września 2002, w naszym Liceum rozpoczęło naukę 144 uczniów pierwszego rocznika.
W nadchodzącym roku szkolnym 2016/2017 przypada więc potrójny jubileusz: będziemy świętować 25-lecie Fundacji im. ks. Siemaszki, 15-lecie otwarcia Centrum Edukacyjnego ”Radosna Nowina 2000” i 15 rok nauczania w  Liceum Ogólnokształcącym.
Z tej okazji wszystkich naszych Uczniów, Szanownych Rodziców, Drogich Absolwentów, Nauczycieli i Wychowawców, Pracowników Centrum serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację roku jubileuszowego. Będziemy go przeżywać w trudnym dla naszej wspólnoty momencie – w okresie żałoby po założycielu i pierwszym dyrektorze Fundacji im. ks. Siemaszki, drogim nam – ks. Bronisławie. Chcąc zachować charakter właściwy dla czasu żałoby, podjęliśmy decyzję o zmianie pierwotnego programu obchodów jubileuszu. Liczymy na Państwa zrozumienie.

Jubileusz będziemy świętować przez cały rok szkolny. Pierwszą część obchodziliśmy w piątek 30 września 2016 r. Druga część, odbędzie się w czerwcu 2017 roku  – PROGRAM JUBILEUSZU.
 Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebook