Gala Wolontariatu


W dniu 03.12.2015r. odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Swoje święto w tym dniu obchodzili wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Radosne Anioły”, działającego przy naszym liceum„Radosna Nowina 2000”. Naszymi gośćmi byli również wolontariusze Biura Wymian Międzynarodowych Fundacji im. Ks. Siemaszki, pochodzący z Niemiec, Belgii i Ukrainy: Marit, Hannah i Żanna. Uroczystość uświetnił występ wokalno-instrumentalny Księdza Dyrektora Janusza Oćwieji. 

W nastrój zadumy nad sensem i znaczeniem wolontariatu wprowadziła nas inscenizacja „A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre…”. 
Przedstawienie łączyło ze sobą taniec w wykonaniu naszych wolontariuszy – Julii Zasady, Natalii Śliwki, Marii Flak, Oliwii Markiewicz, Aleksandry Karpierz, Aleksandry Ostwald, Zuzanny Budzyń, Liliany Śmiech, oraz Magdaleny Kromki; żywy akompaniament na fortepianie w wykonaniu Aleksandry Zając; czytanie fragmentów Pisma Świętego w wykonaniu Kamila Cepuchowicza oraz Pawła Rybarczyka, a także obrazy przedstawiane na ruchomych ekranach.

Całość dopełnił film pt. „Moje doświadczenie Wolontariatu”, przygotowany przez członków ekipy „Radosna TV” w składzie: Paweł Potasiak, Dariusz Kania, Konrad Wiecheć.

Kulminacyjny punkt uroczystości stanowiła „Gala Wręczania Upominków” opiekunom, koordynatorom oraz wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu „Radosne Anioły”, podczas której odbyły się krótkie wywiady z przedstawicielami poszczególnych grup wolontariuszy oraz losowanie szczęśliwych numerków spośród publiczności. Każdy wylosowany szczęśliwiec mógł cieszyć się słodkim czekoladowym pudełeczkiem, dzieląc w ten sposób radość z obchodzonego z nami święta.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom uczestniczącym w przygotowaniach i w przebiegu Gali Wolontariatu, a także wszystkim opiekunom Szkolnego Koła Wolontariatu – Pani Wiesławie Strumińskiej, Pani Zofii Trzópek, Pani Dorocie Dembowskiej- Bróździe, Pani Aleksandrze Starowicz, Pani Edycie Ligas, Księdzu Piotrowi Klimczakowi – za ich wkład i zaangażowanie w przygotowanie wolontariuszy do służby drugiemu człowiekowi oraz wszystkim wolontariuszom za ich postawę pełną oddania swoim podopiecznym, bo….

 „Nasza praca, to nasza Miłość do Boga, wyrażona działaniem. Nasza służba jest darmowa, ponieważ całkowicie zależymy od Opatrzności. Otrzymujemy za darmo i dajemy za darmo. Niech wasza Miłość do najuboższych z ubogich będzie zawsze żywa.”

                                                                Matka Teresa z Kalkuty

                                                 Tego Wam wszystkim życzymy 

                                                                         Organizatorzy Gali Wolontariatu
                                                                                Pani Małgorzata Perlińska
                                                                                Pani Elżbieta Jaskowska
                                                                                Pani Magdalena Sokołów

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [zdjęcia] Autor zdjęć: Wojciech Bednarz