Co słychać w Szkolnym Kole Wolontariatu

SZKOLENIA

4 listopada 2015 (środa) odbędzie się szkolenie wstępne dla wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu : „Wolontariat w praktyce i w ujęciu prawnym”, prowadzone przez trenera Małopolskiego Centrum Wolontariatu. Wszystkie zapisane na szkolenie osoby zapraszamy na godzinę 12.20, na świetlicę szkolna (sala nr 25).

17 listopada (wtorek) rusza roczny cykl warsztatów dla koordynatorów Szkolnego Koła Wolontariatu pod nazwą Szkoła Lidera Wolontariatu. Na pierwsze spotkanie zaprasza wszystkich chętnych trener Pani Edyta Ligas.   Zapraszamy na godzinę 19.00 do domku internatowego nr 1.

 

GALA WOLONTARIATU

Najprawdopodobniej 3 grudnia 2015 (czwartek) będziemy obchodzić Światowy Dzień Wolontariusza uczestnicząc w corocznej Gali Wolontariatu.

Gala to również oficjalne przyjęcie nowych wytrwałych członków w szeregi Szkolnego Koła Wolontariatu, czyli czas wręczania „koszulek wolontariusza” przez koordynatorów i opiekunów oraz czas podziękowań za dotychczasową pracę opiekunom i koordynatorom. Jej celem jest promocja wolontariatu, zachęcenie pozostałych uczniów do uczestnictwa w Szkolnym Kole Wolontariatu, docenienie obecnych zaangażowanych w wolontariat osób, prezentacja przed szerszym gremium dotychczasowych działań. Mam nadzieję, ze spotkamy się na niej dosłownie WSZYSCY, aby wspólnie świętować:).

W związku z tym, w dniach 25 listopad (środa) oraz 2 grudzień (środa) odbędą się OBOWIĄZKOWE spotkania dla wszystkich członków Szkolnego Koła Wolontariatu o godz.19.00 „Pod 5-ką”. Prosimy koordynatorów  o zmobilizowanie grupek do przyjścia i frekwencji na tych spotkaniach. Ustalimy wówczas wspólnie przebieg Gali Wolontariatu .

Do dnia 25 listopad proszę opiekunów i koordynatorów o przygotowanie ze swoją grupą ciekawej, krótkiej prezentacji (niekoniecznie multimedialnej) działań podejmowanych przez daną grupę działaniową. Mile widziana forma aktywna, angażująca uczestników Gali. Każda z grup będzie się prezentowała na Gali przed publicznością, a na uprzednim spotkaniu „Pod 5-ką” 25 listopada, podzielcie się efektami Waszych przygotowań. Drugiego grudnia dogramy szczegóły tuż przed Galą.
Gdyby ktokolwiek miał pomysły co do przebiegu Gali i jej wypełnienia – zapraszam do siebie. W tym celu proponuję również spotkanie z opiekunami i koordynatorami poszczególnych grup, w przyszłą środę (4 listopada) – zapraszam do domku 4 na nauce ścisłej, zaraz po szkoleniu lub o godz.19.00.

Życzę owocnych przygotowań

 

UDANY WYJAZD do Domu Pomocy Społecznej

       W zeszłą środę grupa dziesięciu wolontariuszy wraz z opiekunami Panią Dorotą Dembowską – Bruzda i Panią Zofią Trzópek oraz z koordynatorką grupki Marysią Flak, wybrała się na wyczekane spotkanie zaznajamiające ze specyfiką pracy w Domu Pomocy Społecznej im. Helclów w Krakowie. Wolontariusze poznali siostrę przełożoną Domu, mogli odwiedzić mieszkańców, poznać pracę na poszczególnych oddziałach – przed nimi indywidualna praca z drugim człowiekiem. Życzymy wytrwałości i radości, którą obdzielą mieszkańców Domu.

 

ZDJĘCIA I TEKSTY

      Przypominam o dostarczaniu na bieżąco zdjęć i tekstów z aktualnych wyjazdów i działań poszczególnych grup. Wszystko należy dostarczać do wszystkich następujących osób: do Ali Nogali (stancja u Zdzicha – moderator FB Szkolnego Koła Wolontariatu), do Pani Kasi Borowiec lub Pani Agnieszki Budziak ( odpowiedzialność za FB naszego LO), do Pani Gosi Handzel lub Pana Andrzeja Myrdko (odpowiedzialni za stronę naszego LO i m.in za zakładkę „wolontariat”) – koordynatorzy i opiekunowie są zobowiązani do dopilnowania tego w ciągu całego roku. 

Życzę pogody ducha i odwagi, abyście zmieniali to, co możecie zmienić…

 

Pozdrawiam:)
Małgorzata Perlińska
Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu
przy LO w Centrum Edukacyjnym
„Radosna Nowina 2000”