Szkoła Lidera Wolontariatu


W dniach 18-19.06.15 r. w Rabce Zdrój odbył się finał Szkoły Lidera Wolontariatu, zorganizowany przez Panią Małgorzatę Perlińską i Panią Edytę Ligas w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu przy naszym liceum. Celem naszego wyjazdu był końcowy feedback oraz podsumowanie pracy liderów wolontariatu, biorących udział w rocznym cyklu szkoleń z zakresu komunikacji, liderowania oraz pracy z grupą. Uczestnicy mogli się również wykazać nabytymi podczas Szkoły Lidera umiejętnościami, samodzielnie prowadząc warsztaty grupowe. Ponad to, na prośbę wolontariuszy, Pani Edyta Ligas poprowadziła zajęcia z zakresu zarządzania sobą w czasie. Dla wszystkich osób przygotowane zostały także inne atrakcje, stanowiące nagrodę za całoroczne zaangażowanie i rozwój osobisty. Sam pobyt w hotelu „Parkowy Dworek” był dla nas mile spędzonym czasem relaksu i wypoczynku, gdzie po całym dniu umysłowej pracy czekała na nas strefa Wellness: wanna z hydromasażem i gorąca sauna!:). Nastrojowy wieczór zachęcił nas natomiast do zwiedzania urokliwych zakątków Rabki. Podziwianie Parku Zdrojowego uatrakcyjniła nam przejażdżka na gokartach. Na naszej trasie spacerowej nie mogło także zabraknąć amfiteatru oraz dumy Rabki – tańczącej fontanny ze słoniami. Na koniec – gorąca pizza i… gorące kąpiele:). Kolejny dzień upłynął nam w strugach deszczu. Szczęśliwie w naszym planie do południa przewidziana została część szkoleniowa, a po południu zwiedzanie fascynującego, klimatycznego Muzeum Górali i Zbójników, przepełnionego szklanymi, barwnymi obrazami Jana Fudali. Również i my mogliśmy spróbować tej „zbójeckiej” sztuki, uczestnicząc w warsztatach malowania na szkle, wyczarowując farbami pikne góralki i górale, nie zapominając także o rabczańskich janiołach. Wieczorem, po trudach powrotnej podróży, przywitała nas z otwartymi rękoma „Radosna”, gdzie naszymi nowymi przeżyciami i doświadczeniami możemy się śmiało dzielić z innymi… Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [zdjęcia].