Eurowizja 2024

Udało się! Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Eurowizji za nami. I jak zawsze nasi uczniowie zachwycili talentem, kreatywnością i perfekcją wykonania. W tym roku motywem przewodnim było hasło ‘Musical journey through generations’. Nasi uczniowie konkurowali w dwóch kategoriach – śpiew i taniec. Podróż przez muzyczne dekady rozpoczęliśmy od lat 30-tych i 40-tych, następnie rock’n’roll i szalone lata 50-te i 60-te. Nie zabrakło muzyki disco z lat 70-tych i 80-tych, późniejszy okres to era boysbandów a zakończyliśmy współczesnością i muzyką funk.

Pierwsze miejsce w kategorii taniec zdobyła klasa 1A za utwór ‘Believer’ Imagine Dragons.
Drugie miejsce na podium zajęli uczniowie z klay 3D za ‘Jailhouse rock’ Elvisa Presley’a.
Trzecie miejsce przypadło klasie 1E i scenie finałowej z filmu ‘Footloose’.

W kategorii śpiew zwyciężyła 3B ze swoją interpretacją ‘Killing me softly’ The Fugees, drugie miejsce zdobyła 2A z utworem Caro Emerald ‘A night like this’. Trzecie miejsce na podium to 1B i Village People w utworze ‘YMCA’.

Uczestników oceniało jury w składzie: ks. dyr. Robert Berdychowski, p. dyr. Lucyna Zawarus, ks. Michał Radziwiłł oraz p. Joanna Litwin.
Eurowizję w mistrzowski sposób poprowadzili nasi konferansjerzy: Ola Majka i Kacper Salamon oraz Paulina Kołacz (4E) i Michał Tomasik (4C).
Ogromne wrażenie na publiczności zrobił taniec na otwarcie – choreografię przygotowali Aga Smok i Kuba Jurek (4D). Grupa filmowa pomogła przy kręceniu filmu-niespodzianki dla nauczycieli: Nikodem Grzyb, Dominik Wygoda i Maria Rosek, która zajęła się montażem. Grupa techniczna czuwała nad tym, aby oświetlenie i dźwięk były bez zarzutu.
Organizatorzy, Katarzyna Wardęga i Anna Nogieć, zapraszają za rok na kolejną edycję 😊
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowali: Kornel Matras i Jan Pyrek [zdjęcia]