Wycieczka do Warszawy

W dniach 19.04 – 21.04.2023 uczniowie klas 3b oraz 3d wraz z wychowawcami p. prof. Anną Nogieć oraz p. prof. Anną Bis udali się pociągiem (pendolino!) do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Sądzie Najwyższym, gdzie uczestniczyliśmy w rozprawie sądowej – oczywiście w roli obserwatorów. Następnie pan profesor i jednocześnie Sędzia Sądu Najwyższego Włodzimierz Wróbel opowiedział o pracy sędziego w Sądzie Najwyższym i odpowiedział na nurtujące nas pytania. Kolejnymi punktami wycieczki były Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieliśmy zajęcia w laboratorium biologicznym oraz robotycznym, Muzeum Iluzji oraz w ramach rozrywki – park Trampolin. Następnego dnia zwiedziliśmy Łazienki Królewskie, Pałac na Wodzie, Krakowskie Przedmieście. Czas spędzony w Warszawie wykorzystaliśmy bardzo efektywnie, pogłębiliśmy naszą wiedzę z zakresu wiodących przedmiotów jak chemia, biologia czy fizyka ale także odpoczęliśmy w miłym towarzystwie od szkolnych obowiązków. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji [zdjęcia]