Kurs animatora czasu wolnego

Kursu animatora czasu wolnego odbył się dniach 10-12.03.2023 w Piekarach. Uczestniczyło w nim 15 osób z różnych domków internatowych, jak i spoza, co pozwoliło na lepsze poznanie się.

Przez trzy dni intensywnie pracowaliśmy, ucząc się, bawiąc i doświadczając, czym jest animator w działaniu. Odbywały się tańce integracyjne, które pozwoliły zintegrować się grupie, jak też trochę się poruszać i zrelaksować. Była też nauka malowania twarzy i skręcanie balonów, można było poćwiczyć i obudzić wyobraźnię artystyczną, malując twarz kolegi czy koleżanki. Można było również zespołowo stworzyć swój scenariusz imprezy, który potem był poddawany surowej ocenie przez uczestników kursu, co wprowadzało ciekawe perspektywy zmian. Ostatnim etapem niedzielnego spotkania była autoanaliza – samorozwoju. Badanie swojego potencjału, jako przyszłego animatora czasu wolnego.

Podsumowując od piątku do niedzieli wiele było elementów wzmacniających twórczą ekspresję i osobisty rozwój w pracy z grupą. Zapraszam do fotorelacji, która wprawdzie nie odda wszystkich emocji, ale pokaże jak dobry to był czas. [zdjęcia]

Bernadeta Lechowicz-Nogaj