Zakończenie roku klas III

Z okazji  obchodów zakończenia roku szkolnego przez maturzystów odbyła się Uroczysta Msza Święta oraz akademia w auli szkolnej im. ks. dr Bronisława Sieńczaka. Podczas akademii gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie: prof.  dr hab. Marcin Zawicki, Dziekan Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej, pani Dorota Smolińska, Kierowniczka Dziekanatu oraz  p. Agnieszka Pyla z Rady Powiatu. Przemówienia wygłosili: Ks. Dariusz Błaszczyk – Dyrektor Fundacji ks. Siemaszki, Ks. Robert Berdychowski – Dyrektor Liceum, prof. UE dr hab. Marcin Zawicki oraz  p.  Bernadeta Nogaj –  Kierownik internatu.

Uświetnieniem uroczystości był pokaz premierowy spektaklu muzycznego „Mały Książę” autorstwa Antoine de Saint-Exupér’ego w wykonaniu uczniów klasy 3 bp pod opieką artystyczną p. prof. Joanny Kwiecień i p. prof. Lilianny Dorak-Wojakowskiej. Oprawę scenograficzną do spektaklu przygotowała klasa 3 cp pod opieką merytoryczną p. prof. Dominika Karcza. Uczniowie klas maturalnych otrzymali dyplomy sportowe oraz świadectwa z paskami. Nagrodzono także tegorocznych laureatów olimpiad: Mariannę Dekert, uczennicę klasy 3 bp (laureatkę Olimpiady Języka Łacińskiego oraz Olimpiady Literatury i Języka Polskiego) oraz Pawła Lelka, ucznia klasy 3 cp (laureata Olimpiady Historycznej). Zaprezentowano Kalejdoskop wspomnień, połączony z wręczeniem  maturzystom pamiątkowych breloczków. Dyrektor szkoły zainicjował Radosny Dzień Absolwenta w  kalendarzu szkolnym.  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowały: Inga Siwek i Kinga Ciupak [zdjęcia]