Dzień radości czytania

12 IV 2022

Z inicjatywy nauczycieli języka polskiego zorganizowano Dzień radości czytania, podczas którego uczniowie uczestniczyli w konkursie literackim, obejmującym takie wydarzenia jak rebusy literackie, blackout poetry, konkurs jednego wiersza oraz żywe obrazy. Nauczyciele wraz z Dyrekcją szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu dramatu „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Po Narodowym Czytaniu pokazano przygotowane przez uczniów żywe obrazy, cieszące się dużym powodzeniem, m.in. Tycjana, Bachus i   Ariadna (klasa 1 a), E.Delacroix, Wolność wiodąca lud na barykady (klasa 1b), F. Halsa, Portret grupowy (klasa 1c), T. Makowskiego, Maskarada (klasa 1d), J. Matejko, Polonia – rok 1863 (klasa 2 a),    L. Da Vinci, Ostatnia wieczerza (klasa 2b), P. Bruegel, Zabawa ludowa (klasa 2c) , R.Van Rijn, Lekcja anatomii doktora Tulpa (klasa  2 d), J. Malczewski, Wigilia na Syberii, (klasa 2e ), W. Tetmajer, Zaloty (klasa 3 ap), J. Matejko, Rejtan – upadek Polski (klasa 3 bp) , P. A. Renoir, Śniadanie wioślarzy (klasa 3cp) , J. Steen, Wesoła rodzina (klasa 3cg). 

Fotorelację przygotowała Inga Siwek [zdjęcia]