Świąteczna akcja wychowawców

Akcję świąteczną wychowawców na rzecz podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Czernichowa uznajemy za zakończoną sukcesem.

Wychowawcy, którzy zgłosili się do akcji przygotowali podarunki i napisali ciepłe życzenia dla naszych znajomych z Warsztatu. Wszyscy spisali się wspaniale, bardzo gorąco dziękujemy za zaangażowanie, otwarte serca i poświęcony czas! Podarowano 27 prezentów.

Pani Ania ze Szkolnego Koła Wolontariatu zawiozła je do siedziby, a Panie opiekunki nie kryły wzruszenia. Zobowiązały się przekazać każdemu jego paczkę jak najszybciej. Zdradziły również, że podopieczni własnoręcznie przygotowują dla naszej Szkoły prezent. Musimy cierpliwie poczekać do Świąt, ale jesteśmy ciekawi, co to może być. Cieszymy się, że wspólnymi siłami uda się wnieść do wielu serc świąteczne ciepło i świadomość, że nie są same na świecie i ktoś o nich pamięta.

Opiekunowie SKW i SI

https://www.facebook.com/wtz.radwanowice.czernichow

Niedawno zapraszaliśmy Was do wysłuchania piosenki

„O Dobrym Świętym Mikołaju”. Oto jej fragment:

„Bo prośba to znak, że czegoś brak,

a w nas jest strach, że stracisz gdy coś dasz.

Mikołaj uczy – Nie bójcie się,

oddajcie wszystko, a Bóg wypełni was!”

Otworzyliście swoje serca, z gestem przygotowaliście prezenty, napisaliście listy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem!

Sami spójrzcie na zdjęcia z domku 11, który pełni funkcję naszego magazynu. Imponujące!

Niektórzy wolontariusze dostali zadanie prostsze, bo w liście było jasno napisane, co sprawiłoby radość. Inni otrzymali taki list, że musieli odgadnąć, czytać między wierszami. W obu przypadkach wspaniale sobie poradziliście. Każdy z naszych nowych przyjaciół otrzyma ciepłe słowa skierowane tylko i wyłącznie do niego, a także podarunek. Za kilka dni prezenty zostaną przewiezione do Adresatów. W Ich monotonną codzienność wniesiecie odmianę, radość, poczucie, że nie są sami na świecie.

Zgodnie ze słowami piosenki – niech Wam Bóg wynagrodzi otwarcie serc, niech wypełni je miłością.

Bardzo dziękujemy za udział w akcji wszystkim Dobrym Mikołajom!

Jesteście wspaniali i szczodrzy! Obiecujemy relację po dostarczeniu prezentów.

Opiekunowie SKW i SI