Inauguracja Akademii Siemaszkowskiej

21 października 2019 roku odbyła się inauguracja X jubileuszowej edycji Akademii Siemaszki Imprimis verbum. Wykład rozpoczynający tegoroczny cykl Maraton Mistrzów wygłosił Pan prof. dr hab. Marek Wilczyński z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Spotkanie zatytułowane „Na straży Imperium – życie codzienne na linii limesu” było doskonałą okazją by zapoznać się z realiami służby rzymskich legionistów w najdalszych peryferiach cesarstwa i zobaczyć jak próbowali oni kultywować tam swoje tradycje. W inauguracji uczestniczyło ok. 200 osób; uczniów ze szkół średnich Krakowa, Wieliczki i Piekar oraz nauczycieli pomagających w procesie rekrutacji uczestników projektu.

Jubileusz 10 – lecia stał się też okazją do podsumowania działalności Akademii Siemaszki, która obejmuje organizację w tym czasie ponad 130 wykładów dla niemal 1300 słuchaczy oraz szansą wyrażenia podziękowań dla Zarządu Fundacji ks. Siemaszki oraz Dyrekcji szkoły w Piekarach za wieloletnie wsparcie tej inicjatywy [zdjęcia]