Wycieczka na Kazimierz

Dnia 13 kwietnia 2019 r., odbyła się kolejna wycieczka do Krakowa organizowana przez Szkolny Klub Historyczny. Tym razem trasa zwiedzania obejmowała chrześcijański Kazimierz. Wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy i poznaliśmy Skałkę wraz z kościołem Św. Stanisława , Kryptę Zasłużonych (gdzie pochowani  są miedzy innymi Stanisław Wyspiański i Czesław Miłosz),kościół św. Katarzyny (XIV wiek) oraz bazylikę Bożego Ciała (XIV wiek). W trakcie niemal dwóch godzin dowiedzieliśmy się wiele na temat historii Kazimierza, Świętych, którzy tu żyli a także wyjątkowości tego kwartału miasta. Nie zraziła nas syberyjska aura oraz niezwykle głośna próba muzyczna w kościele św. Katarzyny. W wycieczce wzięli udział nauczyciele: Dominik Karcz, Agnieszka Bułaj,Agnieszka Jucha, Tomasz Dawid. Autor zdjęć: Dominik Karcz [zdjęcia]