Wykład IPN – dr Teodor Gąsiorowski


W dniu 12 marca 2019 r., odbył się w naszej szkole kolejny wykład przybliżający historię Polski XX wieku. Naszym gościem był dr Teodor Gąsiorowski z krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Spotkanie zatytułowane Sprawa katyńska poświęcone było poznaniu okoliczności przeprowadzenia oraz ukrycia zbrodni popełnionej przez NKWD na polskich oficerach oraz przedstawicielach służb mundurowych w 1940 roku. Jak zwykle pojawiło się wiele ciekawych informacji oraz źródeł, które wzbogaciły naszą wiedzą o tym jakże bolesnym wydarzeniu. Wykład był cennym uzupełnieniem wystawy o podobnej tematyce jaką ks. Dyrektor zorganizował w na terenie naszego liceum. Spotkanie odbyło się pod patronatem Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej. Autor zdjęć: Andrzej Myrdko [zdjęcia]