Inauguracja Roku Szkolnego 2018/19

7 września 2018 r. odbyła się Inauguracja Roku Szkolnego 2018/19, która w tym roku była dla nas szczególna, ponieważ obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej Polski. Mszę św. celebrował ks. prałat Józef Babicz, długoletni proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach k. Nowego Sącza.

Następnie po przejściu do auli Liceum głos zabrali: ks. Paweł Rycyk CM, dyrektor LO, ks. Kazimierz Stelmach, członek Zarządu Fundacji im. Ks. Siemaszki oraz p. Roberto Poretti, który reprezentował Fundację Praxedis ze Szwajcarii. W kolejnej części uroczystości odbył się wykład na temat więzienia na warszawskim Mokotowie, wygłoszony przez p. Jacka Pawłowicza, dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie oraz koncert Staszka Głowacza i Natalii Kruźlak. Na zakończenie uroczystości odsłonięto, mieszczące się w naszym Liceum, Pola Pamięci, które zaprojektował p. dr inż. Łukasz Jaworski. Wśród zaproszonych gości byli również: ks. dr Kryspin Banko CM, ks. Jacek Gasiński CM, ks. Sławomir Głodzik, p. prof. Moreno Bernasconi, p. Carl Russ-Mohl, p. Grzegorz Ostrzołek, p. Jarosław Wróblewski, p. dr hab. Filip Musiał, p. Gniewomir Rokosz-Kuczyński, p. Maryla Ścibor-Marchocka, p. dr inż. Zbigniew Handzel, p. Jan Lohmann, p. Wacław Szacoń, p. Andrzej Kamieniarz, p. Piotr Boroń, p. Danuta Janas, p. Zofia Pyla, p. Jan Baran, p. Bożena i Edward Gielarowscy, p. Maryla Małucha, p. Grażyna Granda. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowała Julia Gawlak. [zdjęcia]