Wykład – Zygmunt Szendzielarz Łupaszka

Dnia 6 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole wykład przygotowany przez pracownika pionu dydaktycznego krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej Pana Dawida Golika. Tematem spotkania był  „Zygmunt Szendzielarz Łupaszka” – jeden z legendarnych Niezłomnych; jego życie i działalność wojskowo – konspiracyjna, obejmująca działania przeciw niemieckiemu okupantowi oraz  komunistom radzieckim i rodzimym. Pan Dawida Golik zarysował szeroką panoramę działań bojowych, ale też niezwykle skomplikowaną sytuację narodową na terenach wschodnich przedwojennej Polski. W sposób niezwykle obiektywny i bogaty w przekazy źródłowe odmalował realia lat okupacji i tak zwanej drugiej konspiracji. Wykład został zorganizowany przez Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej. Zapraszamy do fotorelacji [zdjęcia]. Autor zdjęć: Dominik Karcz