Wycieczka Szkolnego Klubu Historycznego

 Dnia 20 stycznia 2018 odbyła się kolejna wycieczka Szkolnego Klubu Historycznego do Krakowa. Tym razem celem naszego wyjścia był Zamek Królewski na wzgórzu wawelskim. Wraz z miejscowymi przewodnikami zwiedziliśmy komnaty reprezentacyjne polskich królów a także skarbiec i zbrojownię. Poznaliśmy bardzo wiele informacji z życia codziennego dworu Jagiellonów i Wazów, pełną historię arrasów Zygmunta Augusta, szczegóły wystroju sal zamkowych oraz okoliczności przeniesienia rezydencji władców do Warszawy. Ponieważ w wycieczce wzięło udział ponad 30 osób podzielono nas na dwie grupy z osobnym przewodnikiem. W wyjściu wzięli udział nauczyciele : Dominik Karcz, Agnieszka Bułaj, Anna Potyra, Paweł Perliński, Agnieszka Jucha, Tomasz Dawid. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji [zdjęcia]