Wycieczka szkolnego klubu historycznego

Dnia 28 października 2017 roku odbyła się kolejna wycieczka terenowa Szkolnego Klubu Historycznego. Tym razem celem naszych kulturo – historycznych peregrynacji był Kościół Najświętszej Marii Panny na Rynku w Krakowie. Wraz z przewodnikiem krakowskim Panem mgr Piotrem Kapustą poznaliśmy historię tego miejsca; pierwsze budowle sakralne, które tu powstawały, lokalizację dawnego przykościelnego cmentarza, ciekawe artefakty położone w pobliżu świątyni, jak chociażby miejskie kuny, w które zakuwano więźniów. Zwiedziliśmy również wnętrze Kościoła z niezwykłym ołtarzem Wita Stwosza oraz krzyżem jaki również wykonał ten artysta dla Bazyliki. W wycieczce wziął udział Pan Profesor Dominik Karcz wraz gościem specjalnym jakim była mama Pana Profesora Tomasza Dawida wraz z wnukami(!). Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i  zapraszamy na kolejne wyjścia do Krakowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [zdjęcia]