Warsztaty muzyczne poświęcone Mordechajowi Gebirtigowi

W dniach 12-19.10.2017 r. w Centrum Edukacyjnym “Radosna Nowina 2000” odbywały się polsko-niemiecko-słowackie warsztaty muzyczne poświęcone Mordechajowi Gebirtigowi, żydowskiemu artyście-samoukowi z krakowskiego Kazimierza.

Pod kierunkiem Manfreda Lemma z Niemiec uczniowie z naszego LO, młodzież słowacka z Koszyc i niemiecka z Bonn pracowała nad piosenkami w językach jidysz i hebrajskim.
Uczestników programu w Piekarach odwiedził Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie dr Michael Gross.
W dniu 17 października w Muzeum Galicja w Krakowie odbył się koncert finałowy, na którym młodzież zaprezentowała utwory przygotowane w trakcie warsztatów.  
W czasie wolnym od zajęć muzycznych zwiedzaliśmy Kraków oraz Tyniec. Naszym przewodnikiem w Opactwie Benedyktynów był br. Jakub Biel, absolwent ‘Radosnej Nowiny”. Projekt finansowany był z unijnego programu Erasmus+.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [zdjęcia].