„JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM”

OGÓLNOPOLSKA AKCJA PROMUJĄCA CZYTELNICTWO „JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM”

W czwartek 1 czerwca 2017 nasza Szkoła wraz ze Szkołą Podstawową w Piekarach organizuje akcję promującą czytelnictwo. W naszym Liceum jest ona organizowana w formie „Pociągu do czytania”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne. Aby wziąć udział w akcji każda klasa zobowiązana jest w dniu 1 czerwca do ubrania się w koszulki w kolorze profilu danej klasy oraz  przyniesienia ze sobą 2 czarnych parasoli (każda klasa po 2 parasole).

O godzinie 9.30 klasy idą na boisko koło hali sportowej, gdzie ustawiają się w kształt pociągu według klas.

Po dokładne instrukcje, należy zgłosić się do biblioteki szkolnej do p. Katarzyny Borowiec.