Mikołajki w „Radosnej”


Dnia 4 grudnia 2016 roku, na terenie Centrum Edukacyjnego „Radosna Nowina 2000” odbyły się Mikołajki dla dzieci uczęszczających na zajęcia pozalekcyjne, organizowane  przez Fundację im. ks. Siemaszki. Wzięło w nich udział ok. 90 podopiecznych.

Impreza rozpoczęła się o godz. 15:45 przywitaniem przybyłych dzieci i ich rodziców oraz krótką zabawą ruchową. Następnie na naszych małych gości czekała przygoda plastyczna. Dzieci, podzielone wiekowo na kilka grup, ozdabiały świąteczne mikołaje, renifery, anioły i choinki. Po wykonaniu tego zadania uczestnicy obejrzeli inscenizację teatralną, opowiadającą o odwiedzinach św. Mikołaja, przygotowaną przez młodych aktorów z grupy teatralnej działającej w ramach zajęć pozalekcyjnych. Po przedstawieniu młodsze dzieci uczyły się śpiewać i tańczyć w rytm piosenki o Mikołaju, a grupa nastolatków przygotowywała układ taneczny do tej piosenki. Po tych wesołych zajęciach pojawił się długo wyczekiwany gość w towarzystwie pięknych aniołów i czerwononosych reniferów, przemieszczających się na deskorolkach. Naszemu niezwykłemu przybyszowi bardzo spodobał się taniec i piosenka wykonana przez dzieci. Spojrzał też z zachwytem na stworzone przez nie prace plastyczne.  Mikołaj nie zapomniał oczywiście o prezentach. Obdarował nimi wszystkich uczestników spotkania. Na chętnych czekały jeszcze ciekawe zabawy na basenie, również z udziałem Mikołaja. Z pewnością każde dziecko wróciło do domu uszczęśliwione.

W czasie zabawy dzieci i ich rodzice mogli odpocząć w przygotowanej na ten dzień mikołajkowej kawiarence, częstując się słodkościami, rozmawiając, oglądając prace plastyczne swoich dzieci oraz biorąc udział w loterii i kiermaszu.

Organizatorami tych wydarzeń byli Prowadzący zajęcia pozalekcyjne, a w przygotowaniach pomagała liczna i sympatyczna grupa uczniów z piekarskiego liceum.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [zdjęcia 1], [zdjęcia 2 – basen]. Autorzy zdjęć: Aleksandra Mzyk i Maciej Jurek