Eliminacje konkursowe w kategorii TANIEC – Festiwal Twórczości im. Ks. Siemaszki


W dniu 6 kwietnia 2016 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje konkursowe w kategorii TANIEC w ramach XII Festiwalu Twórczości im. Ks. Siemaszki.

W przeglądzie uczestniczyło 14-u wykonawców z rejonu Krakowa i okolic. Gościliśmy również trzy formacje taneczne z Oświęcimia. Wszyscy uczestnicy dostarczyli widzom wspaniałą rozrywkę i wieczór pełen emocjonujących wrażeń. Jak relacjonuje koordynator konkursu – Pani Małgorzata Perlińska – wiele prezentacji przedstawiało prawdziwie wysoki poziom. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia, zważywszy między innymi na różnorodność prezentowanych form tanecznych: street dance, hip-hop, taniec współczesny, taniec nowoczesny, taniec towarzyski, taniec ludowy.

W obradach mających na celu wyłonienie finałowych zwycięzców uczestniczyły dwie znakomite tancerki:

Karolina Moskal-Flaga – instruktor, choreograf, pedagog. Tańczy od 6 roku życia, instruktorem jest od lat 11. Właścicielka Studia Tańca”R”. Instruktor tańca współczesnego, street dance’u i zumby fitness. Szkoliła się w Polsce i Londynie. W 2012 roku zdobyła tytuł Dancehall Queen na Jamajce. Jej grupy to czołówka wśród polskich zespołów w tańcu współczesnym i technikach street dance’owych.

Katarzyna Hajdasz – wieloletnia tancerka, instruktor i choreograf Zespołu Piesni i Tańca  Nowa Huta, aktualnie instruktor i choreograf Klubu Tańców Polskich „Maki i Powoje”, absolwentka Teorii Tańca na Akademii Muzycznej w Warszawie, wykładowca na Kursach Instruktorskich Tańca Ludowego i Towarzyskiego. Sędzia Tańców Polskich w formie towarzyskiej Polskiej Sekcji CIOFF.

Mimo trudności i towarzyszących emocji, nasze Jurorki wyłoniły trzy zespoły reprezentujące najwyższy poziom wykonania swych tanecznych prezentacji.
Na Koncercie Finałowym Festiwalu Twórczości im. Ks. Siemaszki, mającym się odbyć w dniu 20 kwietnia 2016 roku, zobaczymy zatem:

– Formację Taneczną „Elita Lejdis” z Oświęcimskiego Centrum Kultury – tytuł prezentacji:  „MAGIC OF MUSIC”  – TANIEC TOWARZYSKI (instruktor i choreograf  – PAWEŁ KAŹNICA);
– Zespół Taneczny „Escape” z Uczniowskiego Klubu Sportowego Liszki 2010 – tytuł prezentacji: „HIGHER” – HIP-HOP (instruktor i choreograf – PIOTR KAPUSTA);
– Zespół Taneczny „Dance Effort II” z Miejskiego Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice”  (instruktor i choreograf – PAULINA WYSOCKA – FULARZ).

GRATULUJEMY!

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [zdjęcia] Autor zdjęć: Karol Kosoń