Promocja książki – Nasze dzieci w „dżunli życia”

Podczas konferencji naukowej dla pedagogów, nauczycieli, wychowawców swoją książkę promował dr hab. Krzysztof Wojcieszek.

W publikacji tej autor porusza niezwykle ważne problemy współczesności, z akcentem na źródła zachowań zagrażających życiu i zdrowiu ludzkiemu, czyniąc to w sposób niearbitralny – ukazuje sytuacje, przytacza doniesienia medialne, daje przykłady zaczerpnięte zarówno ze źródeł naukowych, jak i z własnego doświadczenia życiowego. Wskazując pedagogiczne implikacje wielu zagrożeń współczesnego świata, posługuje się metaforą dżungli, która doskonale opisuje to, co dzieje się w aktualnie doświadczanej przez nas rzeczywistości.

 

Przekazywane w sposób literacki treści działają na wyobraźnię tych, którzy są osobami pierwszego kontaktu dla dorastającej młodzieży – rodziców. Daje to szansę na ich uwrażliwienie oraz zaistnienie mądrych, wyważonych reakcji rodzicielskich w sytuacjach psychologicznie trudnych, których konsekwencją bywają często zachowania ryzykowne przejawiane przez ich dzieci.

Z recenzji prof. dr hab. Beaty Marii Nowak
Źródło: http://www.ksiegarniarubikon.pl/9788365217035/Nasze-dzieci–w-dzungli-zycia.html

Film promujący książkę: https://www.youtube.com/watch?v=Voc0nTe5-4w