V Mistrzostwa Polski WSD w Piłce Siatkowej

W połowie maja w Krakowie pojawią się drużyny z całej Polski, aby zmierzyć się w finałach V Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siatkowej, które w tym roku organizuje Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej.

Finał został objęty patronatem honorowym przez J.E. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza – metropolitę krakowskiego i Marka Sowę – marszałka województwa małopolskiego. Do przybycia na rozgrywki i kibicowania klerykom zachęca także Mateusz Mika, zawodnik reprezentacji Polski i zespołu Lotos Trefl Gdańsk.

Rozgrywki odbędą się 16 maja w godzinach 10-16 na hali sportowej przy liceum „Radosna Nowina 2000” w Piekarach k/Krakowa. W finałach zmierzą się drużyny WSD Kraków, WSD Siedlce, WSD Katowice i WSD Radom. Organizatorzy serdecznie zapraszają do kibicowania klerykom. Przybyli goście będą mieli także możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat Światowych Dni Młodzieży, które za rok odbędą się w Krakowie.

Więcej informacji: www.seminarium-krakow.pl/mistrzostwa