Wieczór poetycko-muzyczny

W piątek 6 czerwca, w „Kawiarence pod 5” odbył się magiczny wieczór poetycko-muzyczny poświęcony twórczości i osobie Marka Grechuty.

wieczor

W pierwszej części wieczoru uczestnicy poznawali biografię i oryginalne nagrania oraz teledyski Marka Grechuty. W drugiej części młodzież zaprezentowała własne interpretacje utworów Grechuty. Piosenki artysty zaśpiewali Wiktor Burtan, Justyna Warzecha, Paulina Siorek z akompaniamentem gitarowym Weroniki Klimczyk oraz Krzysztofa Sowy. Z utworami recytowanymi wystąpili Magdalena Madej, Gabriela Horniczak, Krzysztof Leksander. Nagrodę publiczności – dwupłytową edycję dzieł Grechuty – otrzymał Krzysztof Sowa, za brawurowe wykonanie piosenki „Będziesz moją panią”. Warto dodać, że zwycięzca oddał swoją nagrodę innej uczestniczce konkursu, której wykonanie uznał za godne nagrodzenia. Występ „na bis”, na specjalne życzenie publiczności, zaprezentował Wiktor Burtan, ujmująco wykonując piosenkę „Dni, których nie znamy”. Cała impreza przebiegła w bardzo poetyckiej atmosferze, bez wątpienia była to jedna z tych „chwil, tych na które czekamy”. Wydarzenie przygotowały wychowawczynie internatu: Elżbieta Jaskowska, Magdalena Lipień i Aleksandra Starowicz. (Autor zdjęć: Natalia Dudek)