Kultura

 

Wydarzenie Opis Ilustracja
Chór Szkolny Gaudium Cantantes Chór Szkolny Gaudium Cantantes to chór mieszany, który zrzesza uczniów, dla których ogromną pasją jest muzyka i śpiew wielogłosowy. Wśród nich są także absolwenci szkół muzycznych I stopnia oraz uczniowie szkół muzycznych II stopnia. Czytaj więcej ….

 

Pani prof. Joanna Kwiecień

Koło teatralne „ROMAn” Teatr to zwierciadło duszy. Masz możliwość przeglądać się w nim na naszych zajęciach teatralnych. Możesz doskonalić warsztat aktorski, pogłębiać psychologię postaci i łamać traumy przed publicznym występem. Wystawiamy klasykę, która czeka właśnie na Ciebie. Scena jest Twoja!!!.

 

Pan mgr Wojciech Mohort – Kopaczyński

Wyjazdy teatralne do Krakowa Wieczorne wizyty w krakowskich teatrach na wystawianych tam sztukach to prawdziwa uczta dla wyrafinowanych koneserów. Poczuj ten dreszcz emocji jak podnosi się kurtyna. Wykorzystaj bliskość bogactwa kulturalnego Krakowa.

 

Pani dr Liliana Dorak- Wojakowska

Klub Ludzi Ciekawych Krakowa Klub przybliża praktyczną wiedzę o dziejach i kulturze Krakowa. Rocznie w towarzystwie przewodnika, w kameralnym gronie, odwiedzamy 5 niezwykłych destynacji.

 

Pani mgr Agnieszka Bułaj

Pan mgr Dominik Karcz

Koło Miłośników Łaciny i kultury antycznej Na zajęciach można poznać zasady i prawa rządzące językiem, tak ważnym dla naszej europejskiej kultury, jak łacina.

  

Pan mgr Wojciech Mohort – Kopaczyński

Pracownie ceramiki artystycznej W szkole funkcjonuje piec ceramiczny. Dzięki czemu można zdobyć umiejętność tworzenia unikalnych artystycznych precjozów.

 

Pan mgr Piotr Lipień

Redakcja czasopisma kulturalno – obyczajowego BRONEK Bronek jest czasopismem, do którego mogą zgłaszać teksty i fotografie nauczyciele i uczniowie. Jest to doskonała okazja na zdobycie umiejętności tworzenia felietonów, reportaży czy publikacje własnej poezji.

 

Poloniści szkolni

Film po angielsku:

Night Movie Club

Ambitne, ale także rozrywkowe filmy w języku angielskim pod czujnym okiem nauczyciela. Oglądaj filmy, żeby doskonalić umiejętności językowe, sztukę dyskusji i wiedzę filmoznawczą.   

 

Pani mgr Katarzyna Wardęga

Turniej Humanistyczny Rywalizacja klas w dyscyplinach humanistycznych oraz wyczynowych.  

  

Pan mgr Paweł Perliński

Debaty Oxfordzkie Rywalizacja drużyn na argumenty merytoryczne. Chłodno, bez emocji naucz się kulturalnej dyskusji, która nie polega na formułowaniu inwektyw tylko logicznych argumentów.

 

Pani mgr Iwona Haduch

Szkolny Konkurs Eurowizji Konkurs światowej piosenki i tańca z udziałem wszystkich klas szkoły. Przygotowują one samodzielnie aranżację i choreografię.

 

Pani mgr Anna Nogieć

Pani mgr Katarzyna Wardęga

Akademia Siemaszki Imprimis verbum Wykłady akademickie głoszone przez pracowników naukowych krakowskich uczelni. Cykl 8 spotkań w roku szkolnym (jedno na miesiąc) przybliżających dzieje i kulturę wybranej epoki historycznej.

 

Pani mgr Agnieszka Bułaj

Pan mgr Dominik Karcz

Konkurs Siemaszkowski Ogólnoszkolny konkurs artystyczny oraz z wiedzy o ks. Siemaszce.  

 

Pani mgr Barbara Wąsik-Sikora

Bal Patriotyczny Bal w strojach narodowych, nawiązujący do lat 20-tych i 30-tych. Nauka klasycznego obycia towarzyskiego.  

 

Pani mgr Bernadetta Nogaj

Koncert Kolęd Klasowy przegląd kolęd w auli szkolnej. Każda klasa prezentuje autorską aranżację jednej kolędy. Wydarzenie rozpoczyna okres świąteczny w naszej szkole.

  

Wychowawcy klas

Narodowe Czytanie Szkolne czytanie z udziałem nauczycieli pereł polskiej literatury

 

Poloniści szkolni