Mega Cool Duszpasterze

Pracę duszpasterską, w duchu wincentyńskiej radości ze spotkania z drugim człowiekiem, prowadzą aktywni i empatyczni księża. Można się do nich zwrócić w każdej sytuacji, z każdym problem bądź pomysłem.

W naszej szkole religii uczą księża ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, którzy pełnią także rolę duszpasterzy młodzieży.

 

Ks. Maciej Mroczek CM – do Zgromadzenia Księży Misjonarzy wstąpił w 2003 r., święcenia kapłańskie otrzymał 28 maja 2011 r. Posługiwał we Wrocławiu i w Pabianicach. Od 2021 r. mieszka i pracuje w Piekarach. Pełni rolę krajowego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Lubi jeździć na rowerze, czytać książki oraz podróżować po Polsce.

 

Ks. Jan Pracki CM – do Zgromadzenia Księży Misjonarzy wstąpił w 2010 r., święcenia kapłańskie otrzymał 23 września 2017 r. Posługiwał w Pabianicach. Obecnie mieszka w domu prowincjalnym Księży Misjonarzy w Krakowie, gdzie odpowiada za duszpasterstwo powołań. Do Piekar przyjeżdża na katechezę. Lubi chodzić po górach, a jego zamiłowaniem od młodych lat jest breakdance.