Liturgia i Sakramenty

 

Wielkim atutem Centrum Edukacyjnego Radosna Nowina 2000 jest kościół pod wezwaniem Narodzenia Pańskiego. To właśnie w nim młodzież uczestniczy w liturgii. W każdy czwartek odprawiane są tzw. Msze internatowe. Każdy domek przygotowuje liturgię, śpiew, dary. Uczniowie, którzy zostają na weekend w Piekarach uczestniczą w niedzielnych Mszach, a także w dni powszednie według uznania.

W ciągu roku liturgicznego istnieje możliwość uczestnictwa w okolicznościowych nabożeństwach (niektóre w kościele, inne na zewnątrz) takich jak: różaniec, roraty, drogi krzyżowe, gorzkie żale, nabożeństwa majowe i czerwcowe. Codziennie jest okazja do spowiedzi, a raz w tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

To co wyróżnia naszą Liturgiczną Służbę Ołtarza to różnorodność. Służą chłopcy i dziewczyny. Każdy wnosi bogactwo swojej rodzinnej parafii, a nad całością czuwa zarząd LSO i ks. Maciej. Miejscem spotkań lektorów i lektorek są podziemia kościoła tzw. „katakumby”.