Wymiany zagraniczne oraz AFS

Uniwersytet DePaul w Chicago – największy katolicki uniwersytet w USA prowadzony przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy. Co roku 2 uczniów wyjeżdża na miesięczny wakacyjny program, sfinansowany (!!!) przez uniwersytet. Uczniowie biorą udział w programach tematycznych w grupach międzynarodowych z młodzieżą ze szkół katolickich z całego świata oraz zwiedzają okolice Chicago.

Global Outreach Catholic Exchange Programroczny program wymiany międzynarodowej w USA, sfinansowany przez organizatora.
Misją tego programu jest stworzenie grupy liderów, którzy będą zaangażowani w odbudowę Kościoła i społeczeństwa. Program wspiera uczniów w ich wysiłkach na rzecz rozwoju  osobistego, aby stawać się mądrzejszym, sprawniejszym fizycznie, bardziej niezależnym i wspierającym dla tych najmniej uprzywilejowanych w społeczeństwie.

Koordynator szkolny Pani mgr Ewelina Czarny

AFS

W naszej szkole od wielu lat działa AFS. Jest to międzynarodowa, pozarządowa organizacja non-profit, opierająca swoją działalność na wolontariacie. AFS jest aktywne na rzecz edukacji międzykulturowej, wspierając działania dążące do budowania świata opartego na sprawiedliwości i pokoju. Propozycja jest adresowana do absolwentów szkoły.

Organizator projektu Pani mgr Urszula Sieńczak