Piekary 2; 32-060 Liszki

Profile klas

Na każdym poziomie wiekowym, nauka odbywa się w pięciu oddziałach klasowych.

W roku szkolnym 2017/2018 mamy zamiar otworzyć pięć klas według nowej podstawy programowej. Są to nowe propozycje, które stworzą uczniom nowe możliwości przy wyborze odpowiedniego kierunku studiów.

Propozycje klas przedstawia poniższa tabela:

Przedmioty rozszerzone

Języki

Przedmioty uzupełniające

·      język polski

·      historia

·      j. angielski

·      j. niemiecki lub francuski do wyboru

·      przyroda

·      elementy łaciny klasycznej

Dobór przedmiotów ma na celu przygotowanie uczniów do podjęcia studiów na prestiżowych kierunkach humanistycznych: dziennikarstwo, polonistyka, politologia, historia, socjologia, neofilologie, lingwistyka

·      biologia

·      chemia

·      język angielski
możliwość wyboru poziomu matematyki (podstawowy lub rozszerzony)

·      Historia i Społeczeństwo

·      elementy łaciny medycznej

Dobór przedmiotów ma na celu przygotowanie uczniów do podjęcia studiów na kierunku lekarskim, na stomatologii,  farmacji, fizjoterapii, ratownictwie, pedagogice, psychologii, resocjalizacji, dietetyce, analityce medycznej, biotechnologii, weterynarii, biologii, chemii oraz na różnych kierunkach uczelni technicznych np. geodezji, geologii

1c

·      matematyka

·      *fizyka lub chemia

·      język angielski

I język – angielski
II język –. niemiecki lub francuski do wyboru

·      Historia i Społeczeństwo

·      Odnawialne źródła energii

Dobór przedmiotów ma na celu przygotowanie uczniów do podjęcia studiów na uczelniach technicznych. Jeśli marzysz o studiowaniu matematyki, budownictwa, automatyki, robotyki, transportu lądowego lub morskiego, astronomii,… to właśnie ta klasa jest odpowiednia.

* W przypadku zbyt małej liczby  uczniów wybierających któryś z tych przedmiotów, Dyrekcja Szkoły zastrzega sobie możliwość  realizacji tylko tego przedmiotu w zakresie rozszerzonym, który został wybrany przez zdecydowaną większość kandydatów.

1d

·         matematyka

·         geografia

·         język angielski

·         j. niemiecki lub francuski do wyboru

I język – angielski

II język –niemiecki lub francuski do wyboru.

·      Zarządzanie w turystyce

·       Historia
i społeczeństwo

Dobór przedmiotów ma na celu przygotowanie uczniów do podjęcia studiów na kierunkach neofilologicznych, kierunkach związanych z turystyką , historii, socjologii, geografii, europeistyce, lingwistyce.

1e

·      historia

·      WOS
język angielski

·      możliwość wyboru poziomu matematyki (podstawowy lub rozszerzony)

·      przyroda

·      elementy łaciny klasycznej

Dobór przedmiotów ma na celu przygotowanie uczniów do podjęcia studiów na prestiżowych kierunkach humanistycznych: prawo i administracja, politologia, europeistyka, stosunki międzynarodowe, ale również na kierunkach, na których wymagana jest matematyka. Jest to  bardzo ciekawe zestawienie przedmiotów dla osób o niesprecyzowanych do końca zainteresowaniach.  Dobór przedmiotów pozwala określić swoje zainteresowania dopiero w trakcie nauki w liceum.

Nauka języków obcych:

• Nauka języków obcych odbywa się z podziałem na grupy pod względem zaawansowania.
  • Uwaga! Dyrekcja Liceum zastrzega sobie prawo do zmiany języka obcego w zależności od wyników rekrutacji.

Prowadzone są również zajęcia z języka polskiego jako obcego (dla uczniów z zagranicy).

15-lecie szkoły

PROGRAM JUBILEUSZU 15-LECIA LICEUM

Znak Jakości Szkoły 2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CENTRUM EDUKACYJNYM "RADOSNA NOWINA 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Projekt upamiętnienia ks. dr. Bronisława Sieńczaka