Piekary 2; 32-060 Liszki

W dniach od 17 lipca do 17 sierpnia Sekretariat Liceum będzie czynny we wtorki i czwartki w godz. od 9:00 do 12:00.
W tym terminie nie będzie można odbierać dokumentów.

Uwaga na zmiany na listach klas B1 i B2.

Przesunięcia osób przyjętych w 1 rekrutacji wynikają z podziału na poziom matematyki
oraz ze względu na wybór 2 języka obcego.

Lista uczniów przyjętych do Liceum Ogólnokształcącego w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000"
Klasa A             Klasa B1             Klasa B2            Klasa C           Klasa D

W związku z utworzeniem 2 klas biologiczno-chemicznych w podziale godzin od września 2017 obowiązywać będzie inne oznaczenie poszczególnych klas:

klasa A (humanistyczna) – A
klasa B1 (biologiczno-chemiczna)  – B
klasa B2 (biologiczno-chemiczna) – C
klasa C (matematyczno-fizyczna) – D
klasa D (matematyczno-geograficzna) - E

Informacje dla Rodziców dotyczące przygotowania do nowego roku szkolnego

Szanowni Państwo,

21 lipca ubiegłego roku zmarł ks. dr Bronisław Sieńczak, założyciel Fundacji im. ks. Siemaszki i twórca Centrum Edukacyjnego „Radosna Nowina 2000”.

Na pierwszą rocznicę śmierci chcielibyśmy zrealizować projekt upamiętnienia ks. Bronisława, utrwalić Jego obraz w Centrum Edukacyjnym, jaki wielu z nas ma jeszcze w swojej pamięci: siedzącego na ławce z książką lub gazetą w ręku, nawiązującego rozmowę z każdym, kto się tam pojawił.

Ławeczka z postacią ks. Bronisława, jaka stanęłaby w Piekarach, byłaby rodzajem pomnika, czymś należnym i godnym, a jednocześnie nieprzytłaczającym i niegórującym nad otoczeniem, miejscem zapraszającym, by się przysiąść a może też przyłączyć do idei zapoczątkowanej przez Fundatora.

Realizacji projektu podjął się Karol Badyna, krakowski artysta rzeźbiarz, który znał dobrze zarówno ks. Bronisława jak i Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina 2000”. Jest on twórcą ołtarza w kościele w Piekarach a także autorem projektów ławeczek ze znanymi postaciami, m.in. Jana Karskiego w Krakowie i Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Ławeczki są wykonywane z brązu, materiału trwałego i odpowiedniego dla upamiętnienia, ale niestety bardzo drogiego. Nawet po znacznym obniżeniu kosztów przez wykonawcę pozostaje do zapłacenia kwota 70.000 zł.

Fundacja im. ks. Siemaszki zwraca się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie tego projektu.

Wpłaty można przekazywać na konto Fundacji.

Dane bankowe:

Fundacja im. ks. Siemaszki

Piekary 2

32-060 Liszki

Nr konta: 14 1240 4650 1111 0010 5341 3511

Tytuł wpłaty:  “Darowizna na fundusz upamiętnienia ks. dr. Bronisława Sieńczaka”.

Istnieje również możliwość wpłaty przez DotPay - więcej informacji na stronie Fundacji - www.radosnanowina.pl

Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

Dyrekcja Liceum i Fundacja im. ks. Siemaszki

15-lecie szkoły

PROGRAM JUBILEUSZU 15-LECIA LICEUM

Znak Jakości Szkoły 2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CENTRUM EDUKACYJNYM "RADOSNA NOWINA 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Projekt upamiętnienia ks. dr. Bronisława Sieńczaka