"... Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie.
Kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie…."

Zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią budzi w nas, niespokojnych o losy Świata ludziach XXI wieku,
nową nadzieję na ostateczne zwycięstwo Prawdy i Dobra.
W duchu tej nadziei, w świątecznych szatach łaski, śpiewając Bogu radosne Alleluja,
dzielimy się życzliwym słowem i modlitwą.
Życzymy obfitych łask Wielkiego Tygodnia, błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
wszelkiego dobra, zawsze lepszego zdrowia, pokoju w sercach i paschalnej radości.
Niech łaska Zmartwychwstałego Pana będzie darem dla życia w naszej codzienności,
jaką przychodzi nam każdego dnia podejmować i realizować.

Z modlitwą i życzliwą pamięcią - Liceum Ogólnokształcące i Fundacja im. ks. Siemaszki

DNI OTWARTE LICEUM odbędą się:

11 maja 2019 (sobota: 9.00 - 14.00)

Serdecznie zapraszamy!

Kronika 2016/2017

Pięciobój internatowy

W dniu 06.09.2016 r., odbył się Pięciobój internatowy zorganizowany przez p. Pawła Perlińskiego. Zwyciężył Domek nr 1. Autor zdjęć: Natalia Bareła. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [zdjęcia].

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

W dniu 08.09.2016 r., uroczystą Mszą świętą oraz Akademią powitaliśmy w naszym Liceum Rok Szkolny 2016/17. Akademię przygotowała klasa 2A wraz z wychowawcą p. Agnieszką Marszowską. Autor zdjęć: Aleksandra Mzyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [zdjęcia].

Pani Ewa Wencel i pan Jarosław Sokół w naszym Liceum

W dniu 23.09.2016 r., w naszym Liceum gościliśmy scenarzystów kultowego polskiego serialu "Czas Honoru" p. Ewę Wencel, która również gra rolę w niniejszym serialu oraz p. Jarosława Sokoła. Autorzy zdjęć: Natalia Bareła i Wojciech Bednarz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [zdjęcia].

Jubileusz

W piątek 30 września  uroczyście rozpoczęliśmy świętowanie jubileuszu Fundacji im. ks. Siemaszki i Centrum Edukacyjnego w Piekarach.  W roku szkolnym 2016/2017 przypada 25. rocznica założenia Fundacji oraz 15-lecie otwarcia  Centrum Edukacyjnego „Radosna Nowina 2000”. Jest to także 15. rok nauczania w naszym Liceum.

Czytaj więcej...

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły  2019".