Piekary 2; 32-060 Liszki

Informacje ogólne

Internat przy Liceum Ogólnokształcącym w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” jest przeznaczony dla uczniów Liceum - dziewcząt i chłopców zamieszkałych poza obszarem gminy Liszki.

Internat prowadzi działalność opiekuńczo-wychowawczą w okresie nauki szkolnej. Opiekę nad młodzieżą pełnią wychowawcy internatu.

Internat obejmuje osiem domków na terenie Centrum, oraz dwa domki na terenie Piekar. W każdym domku mieszka 29 osób, które stanowią grupę wychowawczą. Opiekę sprawują wychowawcy, na stałe przypisani do grupy wychowawczej.

Internat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 8.00, w czasie weekendów przez cała dobę. W dni powszednie, w godzinach 13.00 - 22.00 w każdym domku jest obecny wychowawca. Dyżury nocne 22.00 – 8.00 sprawuje trzech wychowawców. W weekendy obowiązuje system dyżurów łączonych.

Domki internatowe posiadają pokoje dwuosobowe, trzyosobowe i czteroosobowe, wyposażone w odpowiednią ilość łóżek, krzeseł, biurek z nadstawkami oraz szaf. Każdy pokój ma do dyspozycji własną toaletę, a łazienka z prysznicem udostępniona jest do wspólnego użytkowania przez dwa pokoje.

W każdym domku znajduje się salon z aneksem kuchennym (wyposażony w komplet wypoczynkowy, stół, telewizor, lodówkę, czajnik, kuchenkę mikrofalową i kuchenkę elektryczną), pralnia i suszarnia z zestawem do prasowania.

Mieszkańcy internatu mają zapewnione całodzienne wyżywienie, obejmujące pięć posiłków dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja).

15-lecie szkoły

PROGRAM JUBILEUSZU 15-LECIA LICEUM

Znak Jakości Szkoły 2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CENTRUM EDUKACYJNYM "RADOSNA NOWINA 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Projekt upamiętnienia ks. dr. Bronisława Sieńczaka