Liceum Ogólnokształcące
w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000"

"... Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie.
Kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie…."

Zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią budzi w nas, niespokojnych o losy Świata ludziach XXI wieku,
nową nadzieję na ostateczne zwycięstwo Prawdy i Dobra.
W duchu tej nadziei, w świątecznych szatach łaski, śpiewając Bogu radosne Alleluja,
dzielimy się życzliwym słowem i modlitwą.
Życzymy obfitych łask Wielkiego Tygodnia, błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
wszelkiego dobra, zawsze lepszego zdrowia, pokoju w sercach i paschalnej radości.
Niech łaska Zmartwychwstałego Pana będzie darem dla życia w naszej codzienności,
jaką przychodzi nam każdego dnia podejmować i realizować.


Z modlitwą i życzliwą pamięcią - Liceum Ogólnokształcące i Fundacja im. ks. Siemaszki


DNI OTWARTE LICEUM odbędą się:
 
11 maja 2019 (sobota: 9.00 - 14.00)

Serdecznie zapraszamy!


Informacje ogólne


Internat przy Liceum Ogólnokształcącym w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” jest przeznaczony dla uczniów naszej szkoły.

Internat prowadzi działalność opiekuńczo-wychowawczą w okresie nauki szkolnej. Opiekę nad młodzieżą pełni zespół 31 wychowawców.

Internat obejmuje dziewięć domków na terenie Centrum oraz dwa domki na terenie Piekar. W każdym domku mieszka 29 osób, które stanowią grupę wychowawczą. Opiekę sprawują wychowawcy, na stałe przypisani do konkretnej grupy wychowawczej.

Internat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 8.00, w czasie weekendów - przez całą dobę. W dni powszednie, w godzinach 13.00 - 22.00 w każdym domku jest obecny wychowawca. Dyżury nocne 22.00 – 8.00 od niedzieli do czwartku sprawuje pięciu wychowawców. W weekendy obowiązuje system dyżurów łączonych.

Domki internatowe posiadają pokoje dwuosobowe, trzyosobowe i czteroosobowe, wyposażone w odpowiednią ilość łóżek, krzeseł, biurek, regałów oraz szaf. Każdy pokój ma do dyspozycji własną toaletę, a łazienka z prysznicem udostępniona jest do wspólnego użytkowania maksymalnie przez dwa pokoje.

Do dyspozycji młodzieży w każdym domku znajduje się aneks kuchenny (wyposażony w lodówkę, czajnik, kuchenkę mikrofalową i kuchenkę elektryczną), pralnia i suszarnia z zestawem do prasowania. Wszyscy mieszkańcy Centrum mają dostęp do bezpłatnej sieci Wi-Fi.

Mieszkańcy internatu mają zapewnione całodzienne wyżywienie, obejmujące pięć posiłków dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja).
 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły  2019".

Order Św. Stanisława

facebook_page_plugin