"... Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie.
Kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie…."

Zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią budzi w nas, niespokojnych o losy Świata ludziach XXI wieku,
nową nadzieję na ostateczne zwycięstwo Prawdy i Dobra.
W duchu tej nadziei, w świątecznych szatach łaski, śpiewając Bogu radosne Alleluja,
dzielimy się życzliwym słowem i modlitwą.
Życzymy obfitych łask Wielkiego Tygodnia, błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
wszelkiego dobra, zawsze lepszego zdrowia, pokoju w sercach i paschalnej radości.
Niech łaska Zmartwychwstałego Pana będzie darem dla życia w naszej codzienności,
jaką przychodzi nam każdego dnia podejmować i realizować.

Z modlitwą i życzliwą pamięcią - Liceum Ogólnokształcące i Fundacja im. ks. Siemaszki

DNI OTWARTE LICEUM odbędą się:

11 maja 2019 (sobota: 9.00 - 14.00)

Serdecznie zapraszamy!

Międzynarodowe wymiany młodzieży

Nasze liceum od pierwszego roku działalności prowadzi międzynarodowe wymiany młodzieży. Można je podzielić na: wymiany tygodniowe i roczne.

Pierwszą wymianą tygodniową przygotowaną przez Fundację im. Ks. Siemaszki i kontynuowaną do dziś są coroczne spotkania z młodzieżą z Bambergu w Niemczech. Obecnie rozpoczęliśmy również współpracę z protestancką szkołą w Schweich.
W ramach programu Sokrates-Comenius nawiązaliśmy kontakt ze szkołami w Arcachon we Francji, w Exeter w Wielkiej Brytanii i w Bambergu Niemcy.
Organizujemy także wymiany z innymi zaprzyjaźnionymi szkołami: w Szob na Węgrzech i w Bratysławie na Słowacji (prowadzonymi przez Księży Misjonarzy), w Gorla Minore k. Mediolanu i w Rieti we Włoszech, w Lublanie na Słowenii, w Venray w Holandii.

Corocznie młodzież naszej szkoły uczestniczy w innych różnego rodzaju programach kulturalnych organizowanych przez Fundację im. Ks. Siemaszki, takich jak: warsztaty muzyczne prowadzone przez p. Manfreda Lemma z Niemiec, czy wakacyjny kurs języka angielskiego organizowany przez ks. Artura Demkowicza, a prowadzony przez jego przyjaciół, lektorów ze Stanów Zjednoczonych.

Na roczne wymiany nasza młodzież wyjeżdża do: Niemiec, Francji, Włoch w ramach programu AFS (American Field Service), do Brazylii, Meksyku, USA w ramach współpracy z Rotary International oraz do Wielkiej Brytanii na roczne lub dwuletnie stypendia fundowane przez benedyktyńską szkołę w Ampleforth k. Yorku. Zazwyczaj uczniowie po rocznej wymianie powracają do naszej szkoły, by kontynuować naukę. Niektórym udaję się ukończyć szkołę średnią i zdać maturę za granicą, a także tam odbywać studia wyższe.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły  2019".