KOMUNIKAT nr 23 – 2018/19

19.06 – Zakończenie Roku Szkolnego
19.00 – Plenarna Rada Pedagogiczna

Wykład prof. Tomasza Gąsowskiego

Dnia 9 maja 2019 r., odbył się  w naszej szkole uroczysty wykład z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Naszym gościem był profesor Tomasz Gąsowski; pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Ignatianum w Krakowie.
Spotkanie zatytułowane było Konstytucja 3 maja - dlaczego świętujemy?. Przybliżyło ono sytuację Rzeczypospolitej w drugiej połowie XVIII wieku i znaczenie przyjęcia Ustawy Rządowej w 1791 roku. Dostarczyło też ciekawych informacji nie tylko o nowych rozwiązaniach prawnych, ale także o jej preambule, która stała się czymś w rodzaju testamentu państwa szlacheckiego. Nie zabrakło też refleksji co by było gdyby konstytucja nie została uchwalona. Fotorelację przygotowała Aleksandra Tałach [zdjęcia]

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły  2019".