Liceum Ogólnokształcące
w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000"

Wycieczka na Kazimierz


Dnia 13 kwietnia 2019 r., odbyła się kolejna wycieczka do Krakowa organizowana przez Szkolny Klub Historyczny. Tym razem trasa zwiedzania obejmowała chrześcijański Kazimierz. Wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy i poznaliśmy Skałkę wraz z kościołem Św. Stanisława , Kryptę Zasłużonych (gdzie pochowani  są miedzy innymi Stanisław Wyspiański i Czesław Miłosz),kościół św. Katarzyny (XIV wiek) oraz bazylikę Bożego Ciała (XIV wiek). W trakcie niemal dwóch godzin dowiedzieliśmy się wiele na temat historii Kazimierza, Świętych, którzy tu żyli a także wyjątkowości tego kwartału miasta. Nie zraziła nas syberyjska aura oraz niezwykle głośna próba muzyczna w kościele św. Katarzyny. W wycieczce wzięli udział nauczyciele: Dominik Karcz, Agnieszka Bułaj,Agnieszka Jucha, Tomasz Dawid. Autor zdjęć: Dominik Karcz [zdjęcia]

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły  2019".

Order Św. Stanisława

facebook_page_plugin