Liceum Ogólnokształcące
w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000"

Dlaczego zginął generał Władysław Sikorski? - wykład dr Teodora Gąsiorowskiego


Dnia 16 listopada 2017 r., odbył się w naszej  szkole wykład zatytułowany "Dlaczego zginął generał Władysław Sikorski?". Spotkanie w sposób ciekawy a zarazem  intrygujący  poprowadził pracownik pionu dydaktycznego krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej; dr Teodor Gąsiorowski . Dzięki niemu udało nam się poznać najważniejsze fakty z biografii Władysława Sikorskiego, jego trudne relacje z Józefem Piłsudskim oraz obozem sanacyjnym i oczywiście tajemnicze okoliczności tragicznej śmierci w 1943 roku. Wykład zorganizował Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły  2018".

Order Św. Stanisława

facebook_page_plugin