Wspomnienie ks. Władysława Gurgacza

Dnia 26 września 2019 r. odbyły się w naszej szkole uroczystości upamiętniające rocznicę rozstrzelania księdza Władysława Gurgacza przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa. Po Mszy Świętej za ojczyznę i pięknej homilii wygłoszonej przez księdza Mikołaja Żebrowskiego została wstawiona w Pola Pamięci kapsuła z ziemią z obozowiska Żandarmerii PPAN z okolic Łabowej. Następnie już na auli szkolnej powitani zostali goście: Pan Konstanty Kopf oraz Pan Janusz Kamocki pseudonim Mamut. W ramach programu artystycznego mieliśmy okazję wysłuchać dwóch utworów muzycznych przygotowanych przez naszych kolegów i koleżanki. Wystąpiły również w krótkiej formie baletu nowoczesnego uczennice z klasy 3 B w układzie zatytułowanym „Niezwyciężony”. Po części artystycznej nastąpił wykład prof. Akademii Ignatianum oraz Dyrektora Oddziału IPN w Krakowie Pana Filipa Musiała, zatytułowany „Władysław Gurgacz – jezuita wyklęty”.  Na zakończenie gościnnie wystąpił zespół muzyczno – teatralny z Brzeska w spektaklu „Wystarczy pamiętać …w hołdzie Bohaterom Niezłomnym”.
Wydarzenie współorganizowała Dyrekcja Liceum im. Josephine Gebert w Piekarach, Instytut Świętej Królowej Jadwigi oraz Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej. Autorzy zdjęć: Dominik Gołąb i Andrzej Myrdko [zdjęcia]