Akcja „Pomagam z Radością”

Dnia 11 marca 2019 r., odbył się Finał akcji „Pomagam z Radością” w Liceum Ogólnokształcącym Radosna Nowina  2000 w Piekarach. W tym dniu w sali biologicznej odbyła się zbiórka krwi przeprowadzona przez lekarza i pielęgniarki z 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ z Krakowa. Podczas finału akcji  uczniowie również mogli zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS.
Akcja ta była połączona ze zbiórką funduszy na działania statutowe fundacji. W  auli szkolnej został zorganizowany kiermasz z wypiekami dostępnymi za symboliczną złotówkę. Zbiórka pieniędzy miała na celu wsparcie Fundacji DKMS, która pokrywa koszty rejestracji wszystkich zarejestrowanych w naszej szkole dawców szpiku kostnego, wynoszącej każdorazowo 180 zł.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowała Aleksandra Tałach [zdjęcia]