Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu „RADOSNE ANIOŁY”
przy Liceum Ogólnokształcącym w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000”
w Piekarach

 

Jesteśmy grupą młodych ludzi pełnych entuzjazmu i gotowości do działania, czułych na potrzeby innych. Na co dzień angażujemy się w wolontariat długofalowy realizując zadania jednej z kilku grup działaniowych w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu „Radosne Anioły”:
  • spotykamy się z młodzieżą z Domu Dziecka przy ulicy Piekarskiej w Krakowie – rozmawiamy, gramy na gitarze, śpiewamy, uczestniczymy w warsztatach rozwoju osobistego, co roku jeździmy razem na żagle na Mazury (opiekunem grupy jest ks. Mikołaj Żebrowski, koordynator młodzieżowy to Maria Sowa);
  • odwiedzamy starsze osoby w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Krakowie – wspólnie chodzimy na spacery, czytamy książki, koncertujemy, ale przede wszystkim rozmawiamy (opiekunami grupy są: Pani Dorota Dembowska- Brózda, Pani Edyta Saługa oraz Pani Edyta Suliga, koordynator młodzieżowy to Anna Gliszczyńska);
  • udzielamy korepetycji niedowidzącemu Wojtkowi i jego młodszemu bratu Kacprowi  (opiekunem grupy jest Pani Monika Sondej, koordynator młodzieżowy to Kinga Madej);
  • uczestniczymy w zbiórkach żywności „Podziel się Posiłkiem” przy współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie (opiekunem grupy jest Pani Sabina Naruszewicz, koordynator młodzieżowy to Weronika Jaszczyszyn);
  • odwiedzamy krakowskie ośrodki zajmujące się pomocą potrzebującym – jednorazowe wyjazdy (opiekunami grupy są: Pani Agnieszka Budziak i Pani Wiesława Strumińska, koordynator młodzieżowy to Natalia Stokłosa);
  • odwiedzamy pacjentów Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie – wspólnie się bawimy, gramy i czytamy książki (opiekunem grupy jest Pani Monika Sondej);
  • współpracujemy z Domem Św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie, który na co dzień pomaga „dzieciom ulicy”, dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych i zaniedbanych środowiskowo – zbieramy fundusze na wakacje dla dzieci podczas organizowanych przez nas różnego rodzaju akcji (opiekunem grupy jest Pani Agnieszka Budziak).
Bierzemy również udział w wolontariacie akcyjnym oraz w wydarzeniach naszej szkoły i fundacji.
Współpracując z zaprzyjaźnionymi organizacjami i osobami prywatnymi organizujemy zbiórki i kwesty na rzecz ubogich osób oraz charytatywne kiermasze. Pomagamy również Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie co roku włączając się w ogólnopolską akcję „Żonkilowe Pola Nadziei”.
Szkolne Koło Wolontariatu
Przewiń do góry