Światowy Dzień Poezji UNESCO


W poniedziałek 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji UNESCO. W naszym Liceum w tym dniu każdy dostał wiersz. Na korytarzu szkolnym rozbrzmiewały wiersze czytane przez naszych nauczycieli, a każdy kto się odważył mógł spróbować swoich sił w pisaniu poezji na starych maszynach do pisania. Natomiast wieczorem w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie pod hasłem “Po co nam poezja?”. Gościem specjalnym był pan Krzysztof Szeremeta – poeta i krytyk literacki, autor tomików poezji “Długi dystans” oraz “Nowy dokument tekstowy”. Spotkanie było okazją do posłuchania wierszy w wykonaniu autora, a także do dyskusji na temat roli poezji i poety we współczesnym świecie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [zdjęcia]. Autorzy zdjęć: p.Mariusz Czech i Karol Kosoń

Światowy Dzień Poezji UNESCO
Przewiń do góry